Su Bilgi ve Yaşam
Su Bilgi ve Yaşam Kapısı turkuazoo

Bültenlerimiz için lütfen eposta adresinizi yazınız.


TURKUAZOO İSTANBUL SU DÜNYASI


turkazoo

Şimdi kafanızda bir akvaryum hayal edin! Ya da petshop'larda Ama öyle evimizdekiler gördüklerimiz gibi değil! Kocaman bir akvaryum bu ... Öyle 1000-2000 metrekarelik bir alana yayılmış da değil! Tam tamına 8,000 metrekarelik dev bir akvaryum alanına sahip ve içinde 10 binin üzerinde deniz canlısının oldugu bir akvaryum! Evet yanlış okumadınız! 10 binin üzerinde deniz canlısı; dünyanın dört bir yanını kaplayan deniz ve okyanusların en özel ve en egzotik türleri ... Denizlerin en karizmatik canlıları köpekbalıklarından havalı vatoslara, dev deniz kaplumbağalarından eli kolu uzun ahtapotlara ... Bu öyle bir seyahat ki, Amazon Yağmur Ormanlarının Serin sularından, karaların hem deniz hem de köpekbalıklarının kol gezdiği okyanuslarla buluşmasına şahitlik etmek gibi, heyecan dolu muhteşem bir deneyim ...


Dünyanın en uzun tünellerinden biri Sualtı Turkuazoo'da!
turkazoo costal

Deniz canlılarına karşıdan bakarak değil, içinde dolaşarak sanki onlarla yüzüyormuşcasına gezmek ... Nasıl mı? Tabii ki, Turkuazoo'nun içinden geçen akrilik Sualtı tüneli sayesinde ... Deniz canlısının gezdiği kam Hani hep filmlerde görürdük ya, insanların yürüdükleri yer hariç etrafını çevreleyen olduğu gibi, içinde binlerce su tünelleri olurdu. Işte Turkuazoo'daki de onlardan, hatta dünyadaki en uzun cam su tünellerinden biri, tam 80 metrelik! Ve bir de Turkuazoo'da 270 derece açıyla su altı canlılarını izleme imkanı sunan gözlem salonu var ki; kendinizi okyanusun dibinde zannedecek, hatta onlardan biri gibi hissedeceksiniz!


turkazoo

Avrupa’nın en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olarak hizmete giren Bayrampaşa’daki Forum İstanbul’da Ekim 2009 ‘da ziyaretçilerine kapılarını açan Turkuazoo, ailece eğlenceli vakit geçirmek isteyenlere, sualtı dünyasına dair unutulmaz bir deneyim sunuyor.


turkazoo

Akvaryumun içinden geçen 80 metre uzunluğundaki akrilik sualtı tüneli sayesinde, sanki balıklarla yüzüyormuş gibi bir gezinti imkânı sunan Turkuazoo’da ziyaretçiler; 270 derecelik su altı görüs açısına sahip gözlem salonu ile deniz canlılarını daha yakından izleme fırsatı yakalıyor.


Avrupa’nın en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olarak hizmete giren Bayrampaşa’daki Forum İstanbul’da Ekim 2009 ‘da ziyaretçilerine kapılarını açan Turkuazoo, ailece eğlenceli vakit geçirmek isteyenlere, sualtı dünyasına dair unutulmaz bir deneyim sunuyor.
Akvaryumun içinden geçen 80 metre uzunluğundaki akrilik sualtı tüneli sayesinde, sanki balıklarla yüzüyormuş gibi bir gezinti imkânı sunan Turkuazoo’da ziyaretçiler; 270 derecelik su altı görüş açısına sahip gözlem salonu ile deniz canlılarını daha yakından izleme firsatı yakalıyor.
Turkuazoo bünyesinde kurulan Turkuazoo Diving Center ziyaretçilere Köpekbalıkları ile dalış imkanı da sunuyor.
Turkuazoo, Global Aquarium firmasıını Türkiye temsilcisi İstanbul Sualtı Dünyası A.Ş. tarafından işletiliyor. Akvaryumun tasarımı, inşaatı ve teknik alt yapısı; alaninda 25 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren, Singapur’dan Edinburg’a dünyanın çeşitli yerlerinde 21 dev akvaryum kurulumunu gerçekleştiren, Yeni Zelanda kökenli Marinescape firması tarafından gerçekleştirildi.
Tabiatın ve canlılarin korunması konusunda sivil toplum kuruluşları ile işbirligi içinde olan Turkuazoo’nun en önemli özelliği ise bir su altı müzesinden öte, ailelerin hep birlikte boş zamanlarını değerlendirebileceği, dinamik ve interaktif bir eğlence ve eğitim merkezi olarak tasarlanmış olması.Güncel Yazı, Etkinlik ve Habelerimiz


Turkuazoo

Turkuazoo etiketli GÜNCEL YAZILAR

FATİH TÜRKMENOĞLU - iSTANBUL'UN ORTA YERi AKVARYUM Devamı


Turkuazoo etiketli ETKİNLİKLER

Turkuazoo - Engelli çocukları misafir ediyor Devamı

Köpekbalıkları İle Dalış Devamı

Dev Caretta Caretta Turkuazoo'da Tedaviye Alındı DevamıSu Bilgi ve Yaşam
Flag Counter